Siste om landslaget

Stup Norge                         Anno 2010



  Landslagssjef Roy Terje Prøis Nygaard informerer




 

 

Landslagsapperatet


Lege : Joachim Thorsen

Lege : Anna Maja Thorsen

Fysioterapeut : Ann-Cathrin Løland

Basistrener : Eirik Valheim

Styrketrener : Kristian Helland

Balletpedagog : Roskva Andersen

Dommer ansvarlig : Arne Tellefsen



World Cup kvalifisering


Publisert 13.06.2015


1. Oppnådd landslagskravet for senior på 3 meter, 10 meter eller synkron øvelsene.


2. Følger retningslinjene til landslaget.

Nevner her spesielt


*  treningsdagbok frister

*  treningstimer krav


3. Programmet man stiller med er i henhold til d.d kravet for OL.


Følgende 5 stevner er det mulig å kvalifisere seg til World Cup.


1. Fina Grand Prix - SIngapore

   16. - 18. oktober.

   Dette stevnet kolliderer med NM Junior

   og derfor vil ikke landslaget benytte

   seg av dette. Klubber som har aktuelle

   utøvere kan søke om å bruke dette

    stevnet. Søknadsfrist er 01. august


2. Fina Grand Prix - Kuala Lumpur

   23. - 25. oktober.

   Landlaget benytter seg av denne.

   Utøvere som har klart kravene ovenfor

   er aktuelle.

   Trenere som ønsker å være med bes

   om å sende søknad til landslagssjef.

  Trenerne må belegge seg på avreise

  mandag 19.10 og hjemreise mandag

  02.11


3. Fina Grand Prix - Australia

   29.10 - 01.11

   Se informasjon under Kuala Lumpur


4. World Cup kvalik stevne - Eindhoven

   TBA (første helgen i desember)

   Nederland ønsker å invitere Europa på

   på et kvalik stevne opp mot World Cup.

   Er ikke 100% avklart


5.Nordisk mesterskap for sernior

   De Nordiska nasjonene jobber med å få

   flyttet nordisk slik at det ikke kræsjer

   med stevnet i Eindhoven. Samtidig ser

   det også ut at vi får rene internasjonale

   dommer panel under senior øvelsene.


 


Treningsdagbøker


Skal være inne hos landslagssjef innen den 05. hver måned.

Representasjonsoppgaver


Fina Grand Prix USA


Følgende utøvere og trenere er klar for FGP i USA


Helle Tuxen 3m, 3mS, 10mS
Anne Vilde Tuxen 3m, 3ms, 10m, 10ms
Thelma Baatz 10
Martin Dyrstad 10m, 10m mixs


Trener


Joachim Thorsen
Doug Hafner
Todd Walkier

Dommer

Anna Majat Thorsen




8 nasjoners


Anne Vilde Tuxen - Randabergstuperne

Julie Synnøve Thorsen - Bergen StK




EM JUNIOR (Age Group B)


Helle Tuxen - Randabergstuperne




EM SENIOR


Daniel Jensen - Stupklubben Spinn

Espen G Bergslien - Stavanger Stupe C

Espen Valheim - Bergen StK

Anne Vilde Tuxen - Randabergstupern

Thelma Baatz - Kristiansand StK




Norges Svømmeforbund                                                 Postadresse  Serviceboks 1 Ullevål Stadion, 0840 OSLO                                           Bankgiro  5134.06.06276

Norwegian Swimming Federation                                   Besøksadresse Ullevål Stadion, Sognsvn. 75L, 0855 OSLO                                       Org. nr  93910267


Stuplandslaget                                                                Landslagssjef@stupnorge.com

National Diving Team                                                     + 47 913 87 667